Rezultat final concurs

REZULTATUL FINAL  la concursul de recrutare  in vederea ocuparii functiei publice de executie vacante de –Inspector clasa I, grad professional Debutant-Compartiment Mediu, organizat de catre Primaria Vidra in data de 24.03.2022

Rezultat selectie dosare

Rezultatul SELECŢIEI DOSARELOR de Înscriere la concursul de recrutare În vederea ocupârii functiei publice de execuţie vacante de Inspector clasa I, grad profesional Debutant - Compartiment Mediu, organizat de catre Primăria Vidra În data de 24.03.2022

Rezultat selectie dosare

Dreptul la munca - Right to work

DREPTUL LA MUNCĂ - RIGHT TO WORK - ПРАВО НА ПРАЦЮ

Cetățenii ucraineni care doresc să se angajeze pe teritoriul țării noastre nu au nevoie de aviz de angajare pentru o perioadă de 12 luni, cu posibilitate de prelungire. Aceștia trebuie să se înregistreze la agențiile teritoriale pentru ocuparea forței de muncă și au dreptul de a fi angajați în aceleași condiții ca cetățenii români.

Ukrainian citizens wishing to work in our country do not need a work permit for a period of 12 months, with the possibility of extension. They have to register with the territorial agencies for employment and have the right to be employed under the same conditions as Romanian citizens.

Громадянам України, які хочуть працювати в нашій країні, не потребують попередження про прийняття на роботу терміном на 12 місяців з можливістю продовження. Повинні зареєструватися в територіальних органах зайнятості та мати право працювати на тих самих умовах, що й громадяни Румунії .

Mai multe detalii aici - more info here - докладніше тут

Recensamant populatie - Autorecenzare asistata

Din 14 martie 2022 începe prima etapa de autorecenzare a Recensământului populației și locuințelor, eveniment național ce se desfășoară o dată la 10 ani.

Vă rugăm să participați în perioada 14 martie – 15 mai 2022 la această etapă, completând online de pe orice telefon inteligent, tabletă sau calculator cu acces la internet chestionarul pentru autorecenzare disponibil pe  www.recensamantromania.ro.

Mai multe detaii aici.

PUZ Amenajare piata de gros si punct de colectare

Primaria Vidra  anunta publicul interesat, asupra initierii unei documentatii  "PUZ Amenjare piata de gros si punct de colectare"  la adresa com. Vidra, jud. Ilfov, T33, P617/1/1, 617/2, NC 59774.

Informatii despre documentatie se pot afla de la Serviciul de Urbanism al Primariei Vidra din str.Principala, nr.80

Masuri pentru gestionarea efectelor cresterii preturilor la energie si gaze naturale

vezi documentul

Refugiatii din Ucraina

Dragi consăteni, în contextul situației vecinilor noștri din Ucraina, primăria comunei Vidra prin Tudor Marian, primarul localității , am confirmat găzduirea a aproximativ 140 de refugiați din Ucraina la Centrul de îngrijire și asistență persoane adulte cu dizabilități și la sala de sport .

Apelam la dvs. deoarece avem nevoie de conserve, saltele, lenjerii, pături, perne, haine de schimb, apă inclusiv bani pentru achizitionarea zilnică de produse alimentare perisabile (pâine, brânza, lapte, ouă,etc).

De asemenea transportul tuturor  refugiaților din Ucraina este asigurat deja din donații.

Cele necesare pot fi aduse zilnic la primărie si sala de sport din satul Cretesti ,persoana de contact este domnul Niculae Cristian .

Tel : 0765641229

Vă mulțumim anticipat pentru implicare! Sa fim oameni!

Rezultat final concurs

Rezultatul probei scrise la concursul de recrutare organizat de către Primăria Vidra în data de 21.02.2022

Rezultat proba scrisa

Anunt concurs

Primaria Vidra organizeaza concurs de recrutare in vederea ocuparii functiei publice de executie vacante de Inspector Clasa I, grad profesional Debutant - Compartiment Mediu

Program lucru cu publicul

Registratură

► Luni - Vineri: 08:00 - 16:00

Taxe și Impozite locale

► Luni - Joi: 08:30 - 15:30
► Vineri: 08:30 - 14:30

Data Protection Officer (DPO)

Contacteaza DPO

Telefoane utile
Link-uri utile

Copyright © 2022 - Primaria Comunei Vidra.
Toate drepturile rezervate.

Cod judet 25 / judetul Ilfov / Tipul UAT 14 - Comuna / Codul SIRUTA al Unitatilor Administrativ-Teritoriale 105936 / Vidra